Jdi na obsah Jdi na menu
 


 000.jpg

Aktuality MO Vysoké Veselí 

20.12.2016
Celý kolektiv Vám přeje příjemné a klidné prožití vánočních svátků a nový rok 2017 naplněný zdravím, pohodou, radostí ze života a osobními i pracovními úspěchy.  

vagner.jpg

29.3.2008

V Brně na výstavě jsme měli rozhovor jak Jakub Vágner procestoval za rybami  velkou část světa.

Kdo je Jakub Vágner

Jakub Vágner je v současné době jedním z nejuznávanějších rybářských odborníků v Evropě. Začal rybařit v pěti letech a stalo se jistě osudným, že jeho první rybou v životě byl desetikilový kapr.  Vedle rybaření studoval i pražskou státní konzervatoř, obor kontrabas, ale ve třetím ročníku muziku opustil a jako první Čech se začal mediálně prosazovat v tehdy naprosto neznámém pojmu - sportovní rybaření. Ve svých patnácti letech začal publikovat do mnoha odborných rybářských časopisů u nás i v zahraničí, v sedmnácti letech natočil první rybářský film o lovu sumců a již v osmnácti přišel do ČT s myšlenkou rybářského pořadu, který posléze pod názvem Jak na to  spolumoderoval s hercem Rudolfem Hrušínským.

Jakub Vágner se stal držitelem těchto světových rekordů:

1. světový rekord
Prvním rekordem bylo ulovení 147 sumců za 40 hodin lovu ve Španělsku v září 2006

2. světový rekord
Druhým rekordem je ulovení legendární ryby Amazonie arapaima gigas v únoru 2007.

3. světový rekord
Sportovnímu rybáři Jakubovi Vágnerovi se při rybolovech v dubnu 2007 podařil další, v pořadí  již třetí světový rekord, ulovil sumce obřích rozměrů. Jeden z nich měřil 243 cm a vážil 102 kg, ten druhý, kterým překonal světový rekord, měl 251 cm a 110kg.

                                          "PETRŮV ZDAR